Od 69 lat Miejska Biblioteka Publiczna w Kowarach świadczy usługi na rzecz mieszkańców naszego miasta. Przez cały okres funkcjonowania biblioteki, pracownicy swoimi działaniami i postawą pracowali na rzecz wykreowania jak najlepszego wizerunku naszej placówki, niezmiennie starając się sprostać oczekiwaniom i potrzebom Czytelników.
Przez ostatnie lata, nasze otoczenie bardzo się zmienia. Instytucje kultury chcąc zaistnieć i pozostać w świadomości swoich odbiorców, prowadzą różnorodne działania promocyjne. Jednym z elementów tych działań jest stworzenie graficznego znaku – logo, który będzie jednoznacznie kojarzył się z daną instytucją.
My także chcieliśmy zadbać o swój „znak rozpoznawczy.”
Logo biblioteki w Kowarach ma pełnić nie tylko funkcję symboliczną, ale również przez swoją formę, żywe kolory ma zachęcić i zaciekawić nowych czytelników i budzić pozytywne skojarzenia z biblioteką. Logo, które stanie się nieodzowną częścią pism, strony internetowej, materiałów promocyjnych, reklamowych i informacyjnych związanych z jej działalnością, będzie służyć identyfikacji wizualnej kowarskiej biblioteki.
Autorką naszego logo jest kowarzanka – pani Dorota Burdach, która stworzyła je na naszą prośbę. Pani Dorota zaprojektowała logotyp naszej biblioteki łącząc w sobie nowoczesną formę graficzną z tradycyjnym symbolem kojarzącym się z biblioteką. Autorka nie narzuca interpretacji znaku. Raczej proponuje odbiorcy zabawę: charakterystyczny symbol biblioteki- książka, może być towarzyszem przez cały rok ( stąd kolory kojarzone z porami roku). Barwy logo mogą również odzwierciedlać wiek Czytelników: od najmłodszego do najstarszego. Otwarta księga zaś symbolizuje prawdę, mądrość, wiedzę, ale także wskazuje na spełnienie obietnicy, która oferuje każda wzięta do ręki książka.
Pani Dorocie bardzo dziękujemy!
Mamy nadzieję, że nowe logo przypadnie czytelnikom do gustu i pozytywnie wpłynie na postrzeganie naszej miejskiej biblioteki.
Dorota Burdach:
Absolwentka wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego , Szkoły Grafiki Komputerowej Promocja oraz Edinburgh College Web Design and Development. Przekrój przez studiowanie sztuki i projektowania w różnych aspektach poprzez rysunek, malarstwo i rzeźbę zaowocował formami digital. Tworzenie identyfikacji wizualnej, edycja zdjęć i projekty dużych form graficznych to tylko kilka z elementów związanych z połączeniem zdolności plastycznych oraz znajomością programów graficznych, jakie autorka zgłębiła w ostatnich latach. Jako grafik komputerowy, swoje zdolności, tworząc projekty i współpracując z drukarniami. Obecnie pracuje jako freelancer w Szkocji, gdzie kontynuuje naukę związana z projektowaniem stron internetowych na Uniwersytecie Napier w Edynburgu. Najnowsze projekty, jak również kontakt można znaleźć na stronie www.creodesign.uk, www.behance.net/creomood oraz Facebooku www.facebook.com/creodesign555″