Ferie z książką w bibliotece to nie tylko dobra zabawa. To także okazja do rozmów o zainteresowaniach, marzeniach i potrzebach młodych ludzi. Po raz kolejny zorganizowane przez bibliotekę ferie wydały plon: założyliśmy w filii w Wojkowie Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży.
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 2 lutego. Brało w nim udział 6 osób. Ustaliliśmy zasady na jakich będziemy się spotykać. Każdy mógł opowiedzieć jakie ma oczekiwania wobec klubu i jego członków. Określiliśmy nasze zainteresowania czytelnicze. Wszyscy uczestnicy wyrażają ogromną chęć czytania i budowania czytelniczej społeczności.
Klub jest otwarty dla wszystkich! Dlatego serdecznie zapraszamy chętnych, niezależnie od tego co i ile czytają.
Spotkania mają luźny charakter, każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat danej książki, ale też nikt nie jest do tego zmuszany. Rozmowy toczą się wokół wybranej książki, a tematy literackie łączą się ze sprawami ważnymi dla uczestników, tym, co ich w jakiś sposób porusza lub bawi.
Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w dwóch grupach wiekowych: grupa I: 12 -14 lat, grupa II 9 – 11 lat. Klubowicze będą mogli proponować, jakie książki chcą omawiać, tematy spotkań będą wybierane wspólnie.
Klub Książki to świetny sposób na rozwijanie zainteresowań, poznawanie nowych ludzi i przede wszystkim przyjemne spędzanie czasu. Zapraszamy!
Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 75 7182571 w bibliotece w Kowarach i filii w Wojkowie (w godzinach pracy bibliotek).
Kolejne spotkania odbędą się:
dla grupy I (12-14 lat) 2 marca o godzinie 17.00. Zaczynamy od „Mariny” Carlosa Ruiza Zafóna.
dla grupy II (9 -11 lat) 9 marca o godz. 17.00. Czytamy „Tokio” Taro Miura. Książkę przeczytamy w bibliotece wspólnie. Prosimy klubowiczów o przygotowanie się na kolejne spotkanie 30 kwietnia, będziemy omawiać książkę Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”.
Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich. Adresowany jest do czytelników poszukujących miejsca, w którym można porozmawiać o przeczytanych książkach.
Celem Klubów jest przede wszystkim ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury.
Klubowiczem może zostać każdy sympatyk i czytelnik biblioteki niezależnie od wieku czy rodzaju zainteresowań. Aby uczestniczyć w Klubie nie trzeba być znawcą literatury, gdyż nikt tutaj nie ocenia gustów czytelniczych i szanuje zdanie innych. Spotkania w DKK mają być okazją do miłego spędzenia czasu.